Pytania


Co potrzebuję, aby rozpocząć treningi?faq

Najważniejsze są dobre chęci. Przydałby się też rower. Tyle wystarcza, aby rozpocząć współpracę.

Nigdy nie brałem udziału w zawodach, mam pewne obawy…

Nie ma się czego bać. Doskonale wiemy, że każdy kiedyś zaczynał, dlatego specjalnie dla Ciebie mamy przygotowany zestaw porad dotyczących tego co należy na wyścig zabrać, jak się przygotować, jaką przeprowadzić rozgrzewkę i jaką obrać taktykę.

Czy wymagane jest posiadanie urządzenie do pomiary pracy serca (pulsometru)?

Nie jest to konieczne. Przecież jeszcze do niedawna pulsometrów nie było, a kolarze jakoś trenowali. Jednakże, jego posiadanie znacznie ułatwia sterowanie procesem treningu. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego urządzenia, a nosisz się z zamiarem kupna – zgłoś się do nas, doradzimy.

A co z trenażerem na czas zimowych treningów?

Trenażer także jest przydatny, ale współpracują z nami osoby, które go nie posiadają, a mimo to osiągają dobre wyniki. Poza tym nie każdy lubi monotonne jazdy pod dachem…

Czy współpracujecie z zawodnikami, którzy trenują w oparciu o pomiar mocy?

Oczywiście, tak.

Jak częsty jest kontakt z trenerem?

Minimum raz w tygodniu, bo tak często otrzymujesz swój plan treningowy. Natomiast służymy wiedzą, poradą i dobrym słowem zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Staramy się być do dyspozycji możliwie jak najszybciej, choć pamiętać trzeba, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Co w przypadku, gdy kolarz nie wywiązuje się z warunków współpracy (nie wypełnia dzienniczka treningowego, opuszcza treningi, nie kontaktuje się z trenerem, itp.)?

Plan treningowy oraz nasze wymagania są tak dostosowane do Ciebie i Twojego czasu wolnego, że generalnie nie powinno być takich problemów. Jeżeli jednak występują, staramy się odpowiednio zmotywować zawodnika do pracy. Gdy i to nie pomaga, zmuszeni jesteśmy zakończyć współpracę. Nie chcemy Twoich pieniędzy, jeśli nie jesteśmy w stanie osiągnąć naszych wspólnych celów. No dobrze… chcemy, ale nie weźmiemy ;)

A jeśli moim celem nie jest udział w zawodach, tylko np. osiągnięcie lepszej wydolności, albo też planuję wakacyjną wyprawę turystyczną na rowerze?

Treningi będą wtedy dopasowane tak, aby sprostać Twoim wymaganiom i osiągnąć cele. Nie każdy lubi przecież rywalizację i doskonale to rozumiemy!

 

Liczymy, że z czasem przybędzie tutaj pytań i będziemy mogli rozwiać Wasze wątpliwości. Polecamy również nasze działy sukcesy i oferta.